KROK 1
OTWARTY NABÓR
(miasto 1 jesień 2016/ miasto 2 wiosna 2017)
KROK 2
PARTNERSTWA I PRZYGOTOWANIE
(miasto 1 zima 2016/17, miasto 2 wiosna 2017)
KROK 3
LABORATORIUM
(miasto 1 zima 2017, miasto 2 lato 2017)
KROK 4
TRWAŁOŚĆ ROZWIĄZAŃ
(miasto 1 - wiosna 2017, miasto 2 - lato 2017)
Organizacje i instytucje, chcące wziąć udział w programie, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy.Termin zgłoszeń pierwszego otwartego naboru upływa 31 października.
W wyniku pierwszego otwartego naboru wyłonimy pierwszą organizację/ instytucję i pierwsze miasto.
Drugi otwarty nabór trwa do 18.04, gdzie wyłonimy drugą organizację/ instytucję i drugie miasto.
Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego warto przeprowadzić diagnozę i odpowiedzieć sobie na pytania: jaki problem ma moje miasto? Jaki jest obszar zmiany?
Dwa miasta, w których organizacja/ instytucja we współpracy z lokalnym partnerem (np. lokalne instytucje lub organizacje pracujące z młodzieżą, miejscy aktywiści lub specjaliści w dziedzinie nowych mediów i/lub technologii) i Towarzystwem „ę” pogłębi diagnozę problemu i będzie przygotowywać tygodniowe laboratorium dla młodzieży. Podczas laboratorium młodzież będzie pracować przy użyciu nowych mediów i technologii nad rozwiązaniem problemu lub nad zmianą.
Co dostaje organizacja/instytucja?
- wsparcie merytoryczne i organizacyjne od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”
- wsparcie lokalnych partnerów
- wsparcie eksperta w zakresie nowych mediów i technologii
Tygodniowe Laboratorium Medialno-obywatelskie (zimą w jednym mieście, latem w drugim), którego celem jest stworzenie innowacyjnych narzędzi/ rozwiązań/ produktów, które mają wpłynąć na problem lub ułatwić zmianę w mieście.
Co dostaje organizacja/instytucja?
- narzędzie/ rozwiązanie/ produkt, który pomoże w działaniach organizacji lub instytucji i który wpłynie na życie miasta
- metody pracy nad zmianą w mieście, aktywizując młodzież i wykorzystując nowe media i technologie
- finansowanie niektórych elementów laboratorium przez Towarzystwo „ę” (m.in. wynagrodzenie prowadzących i ekspertów, wynagrodzenie dla koordynatora lokalnego, materiały warsztatowe, catering podczas warsztatów - szczegóły w porozumieniu (link))
Utrwalenie wypracowanych narzędzi/ rozwiązań/ produktów i korzystanie z nich w regularnej pracy organizacji lub instytucji. Wsparciem będą tu eksperci, którzy pomogą w tym procesie.
Co dostaje organizacja/ instytucja?
- wsparcie ekspertów w zbudowaniu rozwiązania/ produktu/ narzędzia, który będzie można regularnie wykorzystywać w pracy organizacji lub instytucji
- wypracowane lokalne partnerstwa