1 lutego 2017

POGODZIĆ ZE SOBĄ LUDZI

Warsztaty w Przemyślu zakończyły się pełnym sukcesem. Powstały mądre i dojrzałe filmy.

27.01.2017 zakończyliśmy pracę warsztatową z młodzieżą z Przemyśla. Powstał film dokumentalny i animowany – oba oparte na osobistych historiach uczestników.

aktualności_3

Atmosfera warsztatów sprzyjała refleksji nad tym, co aktualnie dzieje się w Przemyślu i jakie są oczekiwania młodych mieszkańców wobec tego jak powinno wyglądać ich życie w mieście. Uczestnicy to dojrzali i bardzo kreatywni ludzie. Dzięki ich zapałowi udało się wypracować niesamowite efekty. Proces wspomagali prowadzący warsztaty: część filmowa – Marta Stróżycka i Bartek Żmuda, część społeczna – Ania Dąbrowska i Joanna Grabrczyk oraz Igor Horków i Piotr Tyma ze Związku Ukraińców w Polsce.

W miniony piątek odbyła się też przemyska otwarta premiera filmów. To był magiczny wieczór, pełen łez i wzruszenia. Filmy zrobiły duże wrażenie na przemyskiej publiczności.

do aktualności_2

Przed młodymi twórcami premiera w warszawskim Kinie Muranów (4.03.2017, godz. 15:00 – szczegóły już wkrótce). Po premierowym pokazie filmy udostępnimy na stronie projektu.

Głosy uczestników:

„Zgłosiłem się, bo chciałem poznać innych ludzi i nauczyć się nowych rzeczy. Przede wszystkim cieszę się, że poznałem takich dobrych ludzi.”

„Cieszę się, że mogłam czegoś nowego spróbować. Jestem bardzo zadowolona, że wzięłam w tym udział. I poświęciłabym jeszcze jeden tydzień z mojego życia na takie warsztaty.”

„Wstydzę się za mieszkańców Przemyśla, za ich zachowanie, za to że oceniają, a nie wiedzą jacy są inni ludzie.”

„Nie chcę, żeby to było nasze ostatnie spotkanie.”

„Nabrałem dużo doświadczenia. Ale moim zdaniem czas był za krótki. Trzeba był zostawać po godzinach.”

„Podobały mi się nasze idee na film i efekt. Ja ciągle wierzę, że jesteśmy po jasnej stronie mocy”