12 lipca 2017

Wakacyjne laboratorium medialno-obywatelskie w Jarocinie

Wakacje w pełni, a w Jarocinie brakuje miejsca spotkań dla młodych ludzi. W trakcie letniego laboratorium Polski Lab razem z młodymi mieszkańcami tego miasta zastanowimy się, jak może wyglądać alternatywa dla lokalnej fastfoodowej restauracji i co młodzi myślą o swoim mieście. Zaczynamy już za kilka dni.

Podczas tygodniowego laboratorium będziemy tworzyć projekty miejsca, w którym mogliby spotykać się młodzi mieszkańcy Jarocina. Jak miałoby wyglądać? Co miałoby tam się dziać? Gdzie miałoby się znajdować? Jakie zasady będą w nim obowiązywały? Dla kogo jest to miejsce? Zajmiemy się konkretnymi potrzebami i przypadkami. Rozejrzymy się wokoło i będziemy rozwijać swoją empatię.

Młodzi będą wcielać się w projektantów: rozwiązań, funkcjonalności i przestrzeni. Będziemy pracować analogowo i multimedialnie (z wykorzystaniem aplikacji i oprogramowania). Będziemy szukać inspiracji. Włączymy też w działania innych młodych ludzi z Jarocina – zaprosimy ich do wzięcia udziału w kampanii on-line i wyboru najbardziej atrakcyjnej propozycji.

Laboratorium będzie trwało od 18.07 do 22.07. Będzie można spotkać nas w siedzibie lokalnego partnera – Fundacji  Ogród Marzeń, miejskiej bibliotece i na ulicach Jarocina. O programie laboratorium przeczytać można tu.