21 lipca 2017

W jarocińskim labooratorium

W Jarocinie powstały cztery projekty miejsc, w których młodzi ludzie mogą spotykać się z innymi i rozwijać swoje pasje. Najważniejsze potrzeby, o których mówią młodzi, to właśnie poznawanie ludzi, przełamywanie samotności i realizacja zainteresowań.

Czwartego dnia laboratorium zaczynamy pracę nad kampaniami medialnymi naszych pomysłów.

Przez ostatnie trzy dni powstawały cztery projekty związane z muzyką i sportem. Wszystkie one zachęcają do tego, żeby poznawać nowych ludzi, którzy mają podobne pasje i zainteresowania, spędzać razem czas i się relaksować.

Tworzyliśmy miejsca dostosowując je do konkretnych potrzeb osób, dla których wymyśliliśmy charakterystykę psychologiczną i społeczną, pasje i zainteresowania. Dla nich właśnie powstały cztery pomysły, gdzie mogą się realizować, rozwijać i zaprzyjaźniać. To miejsca, gdzie mogą spotykać się niepełnosprawni i pełnosprawni. Dziś szukamy w Jarocinie realnych miejsc, gdzie można zacząć pomysły realizować i tam będziemy przygotowywać plany kampanii. Nasze analogowe prototypy będziemy przenosić w sferę multimediów.

Kampanie wystartują po zakończeniu laboratorium i mają na celu zebranie opinii, komentarzy mieszkańców Jarocina na temat naszych pomysłów.